Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Národné dni na podporu ekonomiky Slovenska 14. - 20. október 2019 Vytlačiť

AKTÍVNE SI PÝTAJME SLOVENSKÉ - KAŽDÝ DEŇ!

Projekt "KVALITA Z NAŠICH REGIÓNOV" slúži na podporu predaja slovenských výrobkov a služieb.

Každoročne sa do Pýtajme si slovenské zapája viac ako milión občanov Slovenska. Za posledných pár rokov projektu Kvalita z našich regiónov, ktorého sú Národné dni súčasťou, sa nám podarilo  zvýšiť záujem spotrebiteľov o sledovanie krajiny pôvodu pri nákupoch až o 60%. Je povzbudzujúce, že si  spotrebitelia čoraz viac uvedomujú dôsledky svojho nákupného správania na makroekonomiku krajiny, v ktorej žijú. Dôležitosť nakupovania domácich produktov sa stala celospoločenskou témou. Viac ako 60% ľudí sa doma, v práci i medzi priateľmi rozpráva o dopadoch nákupného patriotizmu na kvalitu nášho života.

Až 65% spotrebiteľov nakupuje potraviny zo Slovenska, pokiaľ ich má na výber a považuje ich za najkvalitnejšie.

75% spotrebiteľov súhlasí, že je dôležité zastúpenie domácich výrobkov na regáloch predajní.
Už 40% kupujúcich sa orientuje pri svojich nákupoch na slovenské výrobky. Od roku 2016 sa toto % preferencie nakupujúcich slovenské produkty zvýšilo o 4%.

Za posledné dva roky sa o 4% znížil  počet tých spotrebiteľov, ktorým je jedno, z akej krajiny potraviny pochádzajú. V roku 2016 ich bolo 20,2% a aktuálne je ich 16,2%. Bude dôležité zamerať sa v budúcnosti aj na túto cieľovú skupinu nakupujúcich.

Na základe výsledkov a zmien správania sa spotrebiteľov za posledných desať rokov si myslíme, že dozrel čas na rozšírenie komunikácie so spotrebiteľom o ďalšie, súvisiace oblasti, ako je neplytvanie potravinami či surovinovými zdrojmi a upriamenie ich pozornosti na hodnoty, ktoré sú v nich ukryté a ako sa k nim správať. Dostali sme sa do bodu, kedy treba poukázať na ďalšie súvislosti, ktoré sú spojené s nakupovaním domácich produktov. Nejde len o dopad na našu ekonomiku, ale aj na naše zdravie, životné prostredie a taktiež na kvalitu života, za ktorú nesieme spoločnú zodpovednosť a ktorú vytvárame  na základe nášho správania počas života každého z nás.

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín