Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Poplatky za používanie kultúrno-výstavnej haly

Na základe Cenníka verejnoprospešných služieb schváleného Obecným zastupiteľstvom Demjata zo dňa 06.05.2016 boli stanovené

Poplatky za používanie priestorov KVH:

Cena za používanie priestorov a upratovanie KVH a cena za režijné náklady sa vyberá od právnických a fyzických osôb.

Cena za používanie a upratovanie priestorov KVH pri usporiadaní:

Zábava, ples:
166  €
 – prenájom KVH- z toho – 66,00 € prenájom, 100,00 € príspevok do fondu opráv
50 €   – upratovanie

Svadba – kompletná svadobná hostina:
  – prenájom KVH- z toho – 66,00 € prenájom, 100,00 € príspevok do fondu opráv
50 €    – upratovanie

Oslavy, rod. stretnutia…
– prenájom KVH- z toho – 20,00 € prenájom, 30,00 € príspevok do fondu opráv
25 € – upratovanie

Pohrebná hostina – kar:
23,50 €
 – prenájom KVH – z toho – 8,50 € prenájom, 15,00 € príspevok do fondu opráv
25 €      – upratovanie

KVH  – Balkón- schôdza, propagačná akcia bez použitia kuchynky na účely varenia a podávania jedla a bez použitia inventáru:
 – prenájom- z toho – 5,00 € prenájom, 15,00 € príspevok do fondu opráv
5 € – upratovanie

KVH  –Balkón- kar, rodinné stretnutie, oslava s použitím kuchynky na varenie a podávanie jedla s použitím inventáru:
 – prenájom- z toho – 5,00 € prenájom, 15,00 € príspevok do fondu opráv
 8 € – upratovanie
10 € – poplatok za energie

Propagačné akcie fyzických a právnických osôb, zasadnutia spoločností a organizácií- na deň:
letné obdobie
66,50 € – prenájom KVH – z toho – 26,50 € prenájom, 40,00 € príspevok do fondu opráv
15,00 € – upratovanie

zimné obdobie
83,00 € – prenájom KVH- z toho – 33,00 € prenájom, 50,00 € príspevok do fondu opráv
20,00 € – upratovanie

17,00 € – prenájom vestibul KVH- z toho – 7,00 € prenájom, 10,00 € príspevok do fondu opráv
8,00 € – upratovanie

Energie
Cena za energie podľa skutočnej spotreby- na základe odpisu pred a po usporiadaní, vynásobená podľa aktuálnej sadzby VSE.

0,25 €/ kWh – poplatok za elektrickú energiu
10 € – poplatok za elektrickú energiu pri prenájme balkóna- kar, rodinné stretnutie, oslava s použitím kuchynky na varenie a podávanie jedla s použitím inventáru

Čistenie obrusov
Po ukončení akcie je každý, kto využil možnosť zapožičania obrusov povinný všetky použité obrusy vyčistiť na vlastné náklady.

Inventár
Používanie inventáru KVH je v cene poplatku za používanie KVH. Inventár kuchyne sa vydáva podľa potreby nájomcu. Je zakázané odnášať inventár z KVH! Po ukončení je nájomca povinný zanechať inventár v pôvodnom stave a počte. Poškodený, prípadne chýbajúci inventár je nájomca povinný uhradiť vo výške nákupnej ceny a podľa schváleného Cenníka inventáru KVH.

Zapožičanie inventáru
Zapožičanie drobného inventáru mimo priestorov KVH je pre občanov obce bezplatné. Za zapožičiavanie stolov a stoličiek z KVH sa platí jednotný poplatok:

- zapožičanie stola 1 €/kus
- zapožičanie stoličky 0,20 €/kus

Poškodený, prípadne chýbajúci inventár je zapožičiavateľ povinný uhradiť vo výške nákupnej ceny a podľa schváleného Cenníka inventáru KVH.

Občan, nie s trvalým pobytom v obci Demjata pri nahlásení termínu svadby a iného spoločenského podujatia telefonicky, je povinný do 7 dní prísť osobne na Obecný úrad a podpísať zmluvu o prenájme priestorov KVH a zaplatiť zálohu vo výške 50% z prenájmu t.j. 80 €. Pri zrušení termínu akcie bez náležitého odôvodnenia menej ako 30 dní pred termínom, poplatok nebude vrátený.

V jednotlivých odôvodnených prípadoch môže starosta obce alebo OcZ  jednotlivé sadzby znížiť, resp. odpustiť.

Cenník verejnoprospešných služieb schválilo Obecné zastupiteľstvo v Demjate dňa 06.05.2016, Uznesením číslo 71/2016. Uvedeným dňom nadobudlo aj účinnosť.

Týmto sa ruší cenník verejnoprospešných služieb zo dňa 12.12.2014.

dnes je: 18.7.2019

meniny má: Kamila